Kterou impregnaci pneumatik zvolit?

Vzhled na prvním místě!

U impregnací pneumatik je potřeba počítat s tím, že moc nevydrží.

 

Impregnace pneumatik byly a jsou vytvořené k tomu, aby pneumatikám dodali krásný vzhled, vzhled nových pneumatik. Je jedno jestli preferujete lesk nebo mat, impregnací je tak velké množství, že si každý najde tu svou. Výhoda impregnací je, že ne jen že dodávají krásný vzhled nové nebo "mokré" pneumatiky, ale zároveň jí chrání proti UV záření, proti stárnutí a zamaskují nevzhledné hnědé skvrny, způsobené stárnutím pryže nebo používáním alkalické chemie. Impregnace zároveň dodají pneumatikám pružnost a oddalují praskání vlivem stáří. 

Impregnace ve formě pěny

Nejrychlejší a impregnace s nejjednodušší aplikaci, jsou ve formě pěny. Stačí pěnu nastříkat po obvodu a nechat vstřebat. Po zaschnutí, neboli vyprchání, zanechá lesklý efekt. Je jedno jestli použijete Meguiar's Ultimate Insane Shine Foam nebo SOFT99 4-X Tire Cleaner, obě fungují stejně a efekt bude srovnatelný. Nevýhodou impregnací ve formě pěny je výdrž. Pohybuje se z pravidla od mytí do mytí, takže pár týdnů.

IMG_2863

 

Impregnace matná ve formě gelu

Tady máme na výběr rozsáhlejší portfolium. Můžete vybírat třeba z Auto Finesse Satin Tyre Creme Dressing, Deturner Creamy Tire Dressing nebo Gyeon Q²M Tire Express. Všechny se dají vrstvit a tím se dá značně prodloužit životnost, ale zároveň se tím z matného vzhledu, stane lesklý.

Vypíchnul bych Deturner, hlavně díky jeho příjemné kokosové vůni. Gyeon bych vypíchnul díky jejich praktické pumpičce. Životnost se pohybuje v řádu několika týdnů, po jednotky měsíců, podle počtu vrstev. 

Vzhled ocení zejména fanoušci matné přírodní pneumatiky. I tady platí že při více vrstvách, můžou impregnace přecházet až do lesku. 

IMG_2865

 

Impregnace lesklá

Tady zejména Auto Finesse Gloss Tyre Dressing a Meguiar’s Endurance High Gloss Tire Gel, obě tyto impregnace zanechají povrch extrémně lesklý, s mokrým efektem. Soft99 Digloss GiraEdge musím zmínit zvlášť, protože je speciální v tom že má zabudovaný aplikátor, tudíž je to vše v jednou. Gloss je ve formě spreje, takže má možnost dvojí aplikace, buď to rovnou na pneu nebo nanesením pomoci aplikátoru, má ale menší výdrž. Oproti tomu Endurance je ve formě řídkého gelu, aplikuje se pomocí aplikátoru a výdrž je oproti Glossu větší. 

IMG_2864

 

Impregnace s příměsí křemíku a keramické ochrany pneumatik

Impregnace s příměsí keramiky je Gyeon Q2 Tire, je to takový hybrid mezi snadnou aplikací a výdrží. Díky keramice je výdrž fenomenální až několik měsíců a zároveň i aplikace je relativně snadná.

TIP: u Gyeon Q2 Tire doporučujeme po nanesení nahřát obvod pneumatiky horkovzdušnou pistolí, docílí se tím lepši vstřebání a značně tím prodloužíte životnost. 

Keramické ochrany, jsou už vyšší dívčí a chce to mít nějaké zkušenosti, ale jsou to třeba SOFT99 Water-Base Tire Coating "PURE SHINE", Soft99 BLACK BLACK aplikace je složitější, je potřeba při nanášení keramických ochran pracovat v bezprašném prostředí, ideální je udržovat po dobu aplikace teplotu okolo 23 stupňů. Zkrátka tyto ochrany nejsou pro každého, ale odvděčí se fenomenální výdrží několik měsíců až jednotky let. 

 

Udržujte si svoje pneumatiky, vašemu autu impregnace dodají šmrnc a je až neuvěřitelné jaký efekt takové pneumatiky mají na celkový look umytého vozu. 

 

Přikládám jedno srovnání před a po, na fotce po je impregnace čerstvě po aplikaci, ale po zaschnutí zanechává pneu krásně matné. 

IMG_2841IMG_2844