Dvoukýblíková metoda - nejbezpečnější mytí klasiky

Co je dvoukýblíková metoda a v čem je tak skvělá? 

 

Metoda mytí auta pomocí dvou kbelíků je po bezkontaktním mytí, druhý nejbezpečnější způsob umytí vaší klasiky. Je skvělá v tom, že veškeré nečistoty nemáme stále na rukavici a nemůžeme způsobit vlásečnicové škrábance a jiné poškození. 

 

Jak na to? 

Potřebujeme dva, nejlépe tři, kbelíky ideálně se separačními vložkami, šampon, rukavici ,nejlépe dvě, Iron, sušící ručníky a vodu.

Do jednoho kbelíku napustíme čistou vodu, tá nám bude sloužit pouze na oplach. 

Do druhého kbelíku naředíme nejlépe pH neutrální šampon a do třetího, pokud ho máme k dispozici taky. 

bucket2-999x562

 

Kola jako první!

Na kolech se usazuje hromada nečistot a proto pokud máme k dispozici třetí kbelík, využijeme ho pouze na kola. Stejně tak použijeme druhou rukavici právě na kola. 

Nastříkáme na kola Iron, necháme zčervenat a opláchneme, pak umyjeme kola šamponem a rukavicí, můžeme použít kartáče a štětce, pokud jsou kola členité a nemůžeme se dostat na všechny místa. Postupujeme jedno kolo po druhém, tím minimalizujeme riziko zasychání Ironu nebo šamponu. 

Kola důkladně opláchneme vodou a začneme sušit. 

Kola osušíme menším ručníkem. 

Ručník ani rukavici dále nepoužíváme.

 

Poté můžeme dát péči, taky zbytku své klasiky.

Použijeme čistou, nejlépe vlněnou nebo mikrovláknovou rukavici, dva kbelíky a postupně pomalu, ale důkladně kousek po kousku myjeme. Nezapomínejme, rukavici pravidelně a důkladně oplachujeme v kbelíku s čistou vodou. Vlněná a mikrovláknová rukavice do sebe absorbuje velké množství nečistot, častým oplachováním snížíme riziko poškození laku na minimum. 

Washkit2019-3-999x562

Celé auto pak důkladně opláchneme vodou. 

 

Po mytí použijeme sušící ručníky, nejlépe dva. Jedním stáhneme vodu a druhým dosušíme zbytkovou vodu ze záhybů. Ručník co jsme měli na kola, rozhodně na lak nepouživáme!

Sušící ručníky do sebe absorbují velké množství vody a nezanechávají šmouhy. Sušíme rovnými tahy po karoserii nebo přikládáním. Nezapomínejme na mezidveřní prostory. 

 

No nebylo to tak hrozný ne? Přístě se podíváme na další zajímavosti co vás s klasikou můžou potkat. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení