Dvoukýblíková metoda - nejbezpečnější mytí klasiky

Co je dvoukýblíková metoda a v čem je tak skvělá? 

 

Metoda mytí auta pomocí dvou kbelíků je po bezkontaktním mytí, druhý nejbezpečnější způsob umytí vaší klasiky. Je skvělá v tom, že veškeré nečistoty nemáme stále na rukavici a nemůžeme způsobit vlásečnicové škrábance a jiné poškození. 

 

Jak na to? 

Potřebujeme dva, nejlépe tři, kbelíky ideálně se separačními vložkami, šampon, rukavici ,nejlépe dvě, Iron, sušící ručníky a vodu.

Do jednoho kbelíku napustíme čistou vodu, tá nám bude sloužit pouze na oplach. 

Do druhého kbelíku naředíme nejlépe pH neutrální šampon a do třetího, pokud ho máme k dispozici taky. 

bucket2-999x562

 

Kola jako první!

Na kolech se usazuje hromada nečistot a proto pokud máme k dispozici třetí kbelík, využijeme ho pouze na kola. Stejně tak použijeme druhou rukavici právě na kola. 

Nastříkáme na kola Iron, necháme zčervenat a opláchneme, pak umyjeme kola šamponem a rukavicí, můžeme použít kartáče a štětce, pokud jsou kola členité a nemůžeme se dostat na všechny místa. Postupujeme jedno kolo po druhém, tím minimalizujeme riziko zasychání Ironu nebo šamponu. 

Kola důkladně opláchneme vodou a začneme sušit. 

Kola osušíme menším ručníkem. 

Ručník ani rukavici dále nepoužíváme.

 

Poté můžeme dát péči, taky zbytku své klasiky.

Použijeme čistou, nejlépe vlněnou nebo mikrovláknovou rukavici, dva kbelíky a postupně pomalu, ale důkladně kousek po kousku myjeme. Nezapomínejme, rukavici pravidelně a důkladně oplachujeme v kbelíku s čistou vodou. Vlněná a mikrovláknová rukavice do sebe absorbuje velké množství nečistot, častým oplachováním snížíme riziko poškození laku na minimum. 

Washkit2019-3-999x562

Celé auto pak důkladně opláchneme vodou. 

 

Po mytí použijeme sušící ručníky, nejlépe dva. Jedním stáhneme vodu a druhým dosušíme zbytkovou vodu ze záhybů. Ručník co jsme měli na kola, rozhodně na lak nepouživáme!

Sušící ručníky do sebe absorbují velké množství vody a nezanechávají šmouhy. Sušíme rovnými tahy po karoserii nebo přikládáním. Nezapomínejme na mezidveřní prostory. 

 

No nebylo to tak hrozný ne? Přístě se podíváme na další zajímavosti co vás s klasikou můžou potkat.