Jaký vosk vybrat?

Vosků je tolik druhů, jaký vybrat? 

Začneme základním rozdělením. Vosky se dělí na 3 druhy podle způsobu nanášení a to ve spreji, tekuté nebo také krémové a tuhé vosky. 

Vosky ve spreji

Tyto vosky se hodí na srazy, nebo k běžné údržbě, jedná se o nejrychlejší a nejsnadnější způsob jak ochránit svoje autíčko. Jejich rychlost a snadná aplikace je vykoupená životností. Ta u tohoto typu vosků dosahuje maximálně pár týdnů, proto jsou vhodné například na srazy nebo po pravidelném týdenním mytí. 

Aplikace: vosk ve spreji nastříkat na karoserii nebo mikrovláknovou utěrku a rozleštit. 

Tento druh vosků se hodí pokud nemáte dostatek času, ale i tak nějakou ochranu potřebujete. 

GlistenAF       AOOX6907

Tekuté/krémové vosky

Vosky většinou na krémové bázi je trochu sofistikovanější vosk oproti vosku ve spreji. Životnost je delší než u sprejového vosku, ale nemá šanci dosáhnout životnosti tuhých vosků. V létě a při běžných podmínkách dosahuje životnost maximálně 1-2 měsíce. Aplikace už není tak snadná, ale je zvládnutelná i začátečníkem. 

Aplikace: pár kapek vosku nakapat na aplikátor, nanést krouživými pohyby na karoserií po zavadnutí rozleštit mikrovláknovou utěrkou. 

Tento druh vosku se hodí pokud máte dostatek času vosk pečlivě nanést a rozleštit, ale v péči o auta jste absolutní začátečník.

afradiance 

Tuhé vosky

Tuhé vosky jsou nejpropracovanější vosky. Životnost speciálních syntetických vosků dosahuje několik dlouhých měsíců v kombinaci s relativně snadnou aplikací, oproti například keramickým ochranám. Tuhé vosky se dělí na 3 základní kategorie a to Přírodní vosky, Syntetické vosky a Hybridní vosky. 

Tuhé vosky jsou časově nejnáročnější, ale hodí se i pro začátečníky, pro pokročilé i pro profesionály. 

Na tuhé vosky jsme se podívali v tomto speciálním článku.

Fusso-Coat-DarkLight-3      IMG_1403