Jaký vosk vybrat?

Vosků je tolik druhů, jaký vybrat? 

Začneme základním rozdělením. Vosky se dělí na 3 druhy podle způsobu nanášení a to ve spreji, tekuté nebo také krémové a tuhé vosky. 

Vosky ve spreji

Tyto vosky se hodí na srazy, nebo k běžné údržbě, jedná se o nejrychlejší a nejsnadnější způsob jak ochránit svoje autíčko. Jejich rychlost a snadná aplikace je vykoupená životností. Ta u tohoto typu vosků dosahuje maximálně pár týdnů, proto jsou vhodné například na srazy nebo po pravidelném týdenním mytí. 

Aplikace: vosk ve spreji nastříkat na karoserii nebo mikrovláknovou utěrku a rozleštit. 

Tento druh vosků se hodí pokud nemáte dostatek času, ale i tak nějakou ochranu potřebujete. 

GlistenAF       AOOX6907

Tekuté/krémové vosky

Vosky většinou na krémové bázi je trochu sofistikovanější vosk oproti vosku ve spreji. Životnost je delší než u sprejového vosku, ale nemá šanci dosáhnout životnosti tuhých vosků. V létě a při běžných podmínkách dosahuje životnost maximálně 1-2 měsíce. Aplikace už není tak snadná, ale je zvládnutelná i začátečníkem. 

Aplikace: pár kapek vosku nakapat na aplikátor, nanést krouživými pohyby na karoserií po zavadnutí rozleštit mikrovláknovou utěrkou. 

Tento druh vosku se hodí pokud máte dostatek času vosk pečlivě nanést a rozleštit, ale v péči o auta jste absolutní začátečník.

afradiance 

Tuhé vosky

Tuhé vosky jsou nejpropracovanější vosky. Životnost speciálních syntetických vosků dosahuje několik dlouhých měsíců v kombinaci s relativně snadnou aplikací, oproti například keramickým ochranám. Tuhé vosky se dělí na 3 základní kategorie a to Přírodní vosky, Syntetické vosky a Hybridní vosky. 

Tuhé vosky jsou časově nejnáročnější, ale hodí se i pro začátečníky, pro pokročilé i pro profesionály. 

Na tuhé vosky jsme se podívali v tomto speciálním článku.

Fusso-Coat-DarkLight-3      IMG_1403

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení