Čističe interiéru

Podíváme se podrobněji na čističe interiérů. Nejdříve bychom si je rozdělili na tři části, první jsou Ready to use (připraven k použití), druhé tzv. APC čističe a nakonec speciální čističe. 

Čistič Ready to use jsou čističe interiéru u kterých se, na rozdíl od APC, nezdržujete ředěním a přípravou, ale máte čistič připravený ihned k použití. Nevýhoda je, že je efektivní pouze v interiéru a nelze ředěním změnit účinnost. Velkou výhodou je rychlost a jednoduchost, zmenší se i vícenáklady na příslušenství, třeba mixovací láhve. Všechny čističe jsou dodávány s rozprašovači, takže stačí vzít čistič, nastříkat, vyčistit a vysušit a je hotovo. Čističe Ready to use jsou dražší, ale ušetří hodně času. Jsou vhodné zejména pro běžné uživatele, kteří mají rádi své auto čistý a samozřejmě pro začátečníky, ale i mezi pokročilými a profesionály si najdou své příznivce. 

Které konkrétně by vám v autě neměli chybět? 

Deturner Ready Interior Cleaner - příjemná vůně, skvělá efektivita a příjemná cena.

Auto Finesse TOTAL - stálice a stále jeden z nejlepších čističů interiéru.

Gyeon Q2M Fabric Cleaner - nejlépe funguje na textilních materiálech, kde je bezkonkurenční.

Natural ECO čistič interiéru a čistič interiérových plastů - biologicky odbouratelný z 99,9%, nejekologičtější forma čistění interiéru vůbec, vhodný zejména pro náročné uživatele.

 GYEON__0002_fabriccleaner_2048x2048

APC znamená ALL PURPOSE CLEANER v překladu univerzální čistič a je tomu tak, APC čističe můžeme použít od laku až po motorový prostor.

APC čističe jsou prodávané v koncentrátech a jsou určeny k ředění. Ředíme s destilovanou vodou, poměr ředění závisí na způsobu použití. Můžeme ředit od 1:1, v extrémních případech jako jsou podběhy, motorový prostor nebo třmeny, až po 1:15, na interiér. APC čistič vždy ředíme do mixovacích láhví, které jsou chemicky odolné. APC čističe mají bezkonkurenční cenu, co se týče objemu čistící látky, díky poměru ředění máte hodně prostředku za málo peněz. APC čističe vzhledem k náročnosti na přípravu a vybavení jsou vhodné zejména pro pokročilé a profesionály, kde sníží náklady na chemii na minimum. 

TIP: Pro detailery je nejefektivnější způsob mít několik mixovacích láhví a v každé jiný poměr ředění. Ušetříte tím čas i prostředek. 

Mezi APC čističi vyčnívají: 

GYEON APC

Bilt Hamber Surfex HD

Auto Finesse Verso

 Bilt-Hamber-Surfex-HD-06

Speciální čističe, sem řadíme například čistič alcantary, čističe do tepovačů nebo extra efektivní odstraňovače skvrn. 

Colourlock Textilrieniger čistič alcantary. Colourlock je světová špička v péči o kůži, proto nesmí chybět ani v péči o tak náchylnou látku jako je alcantara. Speciálně vytvořený čistič na povrchy z mikrovláken jako je alcantara nebo amaretta. Je velice šetrný k mikrovláknům přesto velice účinný i k zašlým nečistotám. 

ValetPro Classic Carpet Cleaner čistič vhodný do tepovače. Je tak úžasný, že ValetPro nemění přísady již mnoho let, protože proč měnit něco, co funguje. Dá se ředit do poměru až 1:20, tím se z něj stává i cenově dostupný produkt. Každý kdo má tepovač tomu by Classic Carpet Cleaner neměl chybět. 

Soft99 Fabric Seat Spot Remover je extra efektivní odstraňovač odolných skvrn. přichází na řadu, když už jste zoufalý a nevíte jak skvrnu odstranit, odstraňuje skvrny z jakéhokoli textilu. Objemem sice neoslní jen 20ml, ale vystačí bez problému na odstranění 20-30 středně velkých skvrn a to z něj dělá extra efektivní čistič.

fabric-seat-spot-remover