Péče o kůži

Kůže je exkluzivní povrch v interiéru, proto si zaslouží exkluzivní péči. Ne jen, že je kůže velice náchylná na poškození, ale zároveň je důležité používat správné a šetrné produkty. 

U kůže zapomeňme na všechny čističe interiéru, které jsme si probrali tady. Zapomeneme i na ochrany interiéru, které jsme řešili tady

Kůže je povrch, který má vždy speciální přípravky a produkty vyvinuté přímo pro ní. 

MÝTUS: Leská kůže je ošetřená, mastnota kůži chrání atp. To je NESMYSL!

Čistá vyživená kůže je příjemná na dotek, nejblíže bych to přiblížil sametu a je krásně měkká. V žádném případě není mastná, tvrdá nebo lesklá!

Další MÝTUS: Včelí vosk a jiné vosky jako ochrana, NE!

Včelí vosk nemá konzistenci, díky které se vpije do kůže a dlouhodobě jí udrží vyživenou a hydratovanou!

 

Na kůži vždy používejte přípravky k tomu určené, všechny najdete v naší sekci určené pro kůži.

Čističe kůže jsou velice šetrné, aby kůži nevysušovali a ona netvrdla. 

 

MILD nebo STARK

Bavíme se o čističích značek Colourlock a Gyeon. Pokud vaše kůže nebyla řadu měsíců, až let čištěná a ošetřená, vždy zvolte STARK. STARK odstraní i odolné nečistoty a připraví kůži na aplikaci ochrany. MILD používáme u nových vozů, stáři do 1 roku, u kůže, která v nedávné době prošla čistěním a ochranou od zkušeného člověka nebo u kůže o kterou je pravidelně pečováno.

Postup čistění: 

Čističe kůže jsou nejúčinnější ve formě pěny, Deturner nebo Colourlock u menších balení nabízejí napěňovač, který z přípravku vyrobí suchou pěnu. Pokud chcete zásobu čističe nebo koupit výhodnější, větší balení, pak doporučujeme dokoupit napěňovací lahev přímo od Colourlocku. Další nezbytné příslušenství jsou kartáčky. Každý výrobce má svůj. Pěnu nastříkejte na kartáček a ne příliš velkým tlakem, aby se štětinky neohnuly, přirovnáváme čistění kůže k čistění zubů, vyčistíme celý povrch. Přebytečnou pěnu vytřeme z kůže mikrovláknovými utěrkami. 

 

COLOURLOCK

Často se nám opakuje výrobce Colourlock, to není náhoda. Colourlock je světovým leadrem v péči o kůži. Produkty mají OEM certifikát a jsou certifikované prémiovými automobilkami, jako je AUDI, BMW, Mercedes-Benz, Land Rover, Jaguar, Porsche a další. 

Colourlock má veškeré čističe, impregnace a vše co je potřeba k péči o kůži. Disponuje i speciálními produkty, jako je odstraňovač inkoustu, odstraňovač novinového barviva a barev od džínoviny. Speciální přípravky pro všechny druhy kůží, jako jsou Nubuk a broušené, anilínové, syntetické a umělé kůže. Speciální řadu na alcantaru a textil a dokonce i parfém s vůní pravé kůže

 

DETURNER

S velkou novinkou přišel letos (2021) Deturner, který přinesl na trh celou řadu pro péči o kůži, včetně absolutní světové premiéry a to je Deturner QD. Quick Detailer určený na kožené povrchy. U prémiových značek aut, v interiéru pomalu mizí levné plasty a nahrazují je prémiové povrchy, mimo jiné, právě kůže. Jelikož kůže vyžaduje speciální zacházení, stejně tak je potřeba i detailer. Na kůži nedoporučujeme používat detailer na interiér! 

S žádným čističem prémiové značky autokosmetiky neuděláte chybu, ať už je to Auto Finesse Hide Cleaner, Gyeon Leather Cleaner, Deturner Leather Cleaner nebo již zmíněný Colourlock LEDERREINIGER

 

Impregnace a ochrana kůže. 

Kůže pokud není ochráněná, vlivem působení UV záření a namáhání začne tvrdnout a praskat. Prvním znamením je vrzání kůže a změna barvy z matné na lesklou. Impregnaci kůže doporučujeme opakovat jednou za 3-6 měsíců, včetně vyčistění, podle využívání. 

Postup: po vyčistění naneseme malé množství impregnace na houbičku nebo aplikátor a vmasírujeme do kůže. Necháme dostatečně dlouho vpít do kůže a poté setřeme zbytky mikrovláknovou utěrkou. V případě potřeby můžeme postup opakovat. 

Opět narazíme na Colourlock a jeho speciální impregnace. Běžná impregnace kůže je LEDER PROTECTOR, ale Colourlock nezůstal jen u něj a má LEDER VERSIEGELUNG impregnaci na silně namáhanou kůži, nebo části kůže, zpravidla boční vedení sedáku. Samozřejmostí jsou impregnace na všechny druhy kůží i textilů. 

Ani s impregnací od Auto Finesse Hide, Deturner Leather Protector neuděláte chybu. Gyeon Leather Coat, který je na bázi keramiky a vytváří hydrofobní vrstvu až na 3 měsíce, je vhodný zejména pro silně namáhané vozy například taxi, minibus atp. 

 

TIP: POZOR na perforované kůže, impregnace v dírkách často zasychá a pak nastupuje velice zdlouhavé a náročné vydloubávání pomocí štětečku, proto u perforované kůže platí "méně je více".

 

O kůži bychom mohli vyprávět hodiny.

Shrneme to takto. S žádným výrobcem prémiové autokosmetiky chybu neuděláte. Kůže je prémiový materiál a potřebuje speciální péči, která vyžaduje čas. Přece ale vyzdvihneme výrobce Colourlock, který má speciální produkty i na velmi specifické druhy kůží např. Nubuk nebo alcantaru. 

Nakonec pár fotek PŘED A PO, které máte tak rádi. 

Colourlock CZ Colourlock CZ1 DETURNER LEATHER_1 Colourlock-5